5 lipca 2011

Przydatne drobiazgi, cz. 3 - Wolfcraft accumobil
Zapraszam wszystkich miłośników majsterkowania na dalszą część opowieści o przydatnych pomocnikach. 
Dzisiejszy post będzie poświęcony Wolfcraftowi, czyli niekwestionowanemu królowi praktycznych gadżetów. Tym razem Pan Fleks podzieli się opinią na temat accumobila, czyli przystawki do wiercenia. Pomimo, że w ofercie Wolfcrafta znajdziemy kilka gadżetów umożliwiających wiercenie, każdy z nich przyda nam się do innej pracy. 

Accumobil to przyrząd wykonany z tworzywa, z umieszczonymi w jednej linii tulejami o rożnych rozmiarach. Posiada także cztery podstawki z tworzywa sztucznego, dzięki którym nie przemieszcza się nawet na gładkich powierzchniach. Oprócz tego, posiada jeszcze jedną, kapitalną zaletę, której Pan Fleks nie omieszkał wykorzystać. Pamiętacie post o stole kuchennym z drewna olchowego? Otóż nogi stołu zamontowano w nim wykorzystując tzw. Patent Pana Fleksa (w skrócie PPF:)). 

Dla przypomnienia - w nogach stołu wywiercono otwory, aby umieścić w nich śruby dwugwintowe. Całość mocowano nakrętką poprzez specjalne "okucie": Problem polegał na tym, że otwory na śruby musiały zostać wywiercone na brzegu kantówki. PanFleks użył wówczas bardzo skomplikowanej instalacji składającej się z wiertarki kolumnowej, ścisków oraz dociętych pod odpowiednim kątem kawałków kantówki. Gdyby wówczas los uraczył Fleksa accumobilem...Na szczęście zrobił to przy okazji kolejnego "stołowego" projektu, co obrazuje zdjęcie powyżej. Accumobil posiada w dolnej części specjalne wycięcie, dzięki któremu możliwe jest, np. wiercenie w rurkach. Pan Fleks postanowił wykorzystać gadżet do przygotowania mocowania nóg stołu, co szalenie usprawniło pracę. 

Spryciarz Wolfcrafta dostępny jest w sieciach marketów budowlanych oraz w internecie. Zapłacimy za niego około 35 PLN. Dystrybucją narzędzi marki Wolfcraft zajmuje się Lange Łukaszuk. Zaglądajcie na ich stronę, szczególnie do sekcji "Promocje"! Accumobil sprzedawany jest w plastikowym blistrze...
...a tutaj możecie zobaczyć go w akcji:


Ocena Pana Fleksa: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...