24 marca 2011

Przydatne drobiazgi, cz. 2 - rzepy do spinania kabli

Dzisiaj króciutko o bardzo praktycznym drobiazgu - opaskach do spinania kabli. Wszystko, co kończy się kablem, jest zazwyczaj trudne do przechowywania. Przewody sieciowe lubią się wyginać i ogólnie tkwić w paskudnym nieładzie. Pan Fleks odkrył całkiem niedawno sprytnego "ujarzmiacza" temperamentnych kabli. Są to rzepy do spinania kabli. Pomogą nam utrzymać porządek w skrzynce z narzędziami - dzięki nim zepniemy kable, a wtyczka już nigdy więcej nie powinna się zapodziać w odmętach warsztatowych szafek. 

"Montaż" opaski jest banalnie prosty - wystarczy przewlec taśmę przez specjalne oczko, a następnie zwinąć przewód i opleść go naszą opaską: 
Proste, prawda? Prezentowane opaski są dostępne w marketach budowlanych - opisywany "model" to tesa® VELCRO® Cable Manager. Wprawni poszukiwacze odnajdą jednak w internecie przynajmniej 10 000 mutacji opisywanego rozwiązania ;-) 

Drodzy Czytelnicy - miłego krępowania kabli!

2 komentarze:

  1. Drogi flex'ie coś dawno nowych wpisów nie widziałem... a bardzo lubię poczytać coś sensownego i rzetelnego a to Ci dobrze wychodzi... Czekam z niecierpliwością i pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedy mozna spodziewac sie kolejnego wpisu ? :(

    pozdrawiam
    wierny czytelnik

    OdpowiedzUsuń

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...