6 czerwca 2013

YATO Garden System, czyli Pan Fleks w ogrodzie

Przed kilkoma miesiącami, podczas zakupów w sklepie producenta sprzętu YATO znalazłem dość ciekawy zestaw narzędzi. Ponieważ - jak wiecie, mam teściową, postanowiłem wykorzystać ją do przetestowania ciekawego systemu narzędzi ogrodowych, ponieważ sam, chwilowo, nie dysponowałem wystarczającą ilością ... wolnej trawki;-) A YATO Garden System lubi trawę jak mało kto...
Dotychczas miejsce na blogu zajmowały głównie elektronarzędzia oraz narzędzia ręczne, które są bliskie każdemu majsterkowiczowi. Tym razem opowiem Wam o zestawie, który przyda się w każdym domu, szczególnie w sytuacji, gdy jego właścicielka jest wielką fanką "grzebania" w ziemi.

YATO Garden System to nowatorska linia narzędzi ogrodowych. Co jest w niej takiego wyjątkowego?
Narzędzia ogrodowe, ze względu na swoją wielkość, zajmują zazwyczaj bardzo wiele miejsca. Każde z nich ma swój trzonek i wymaga osobnego wieszaka. Dystrybutor narzędzi YATO, zapewne doskonale znany Wam z oferty narzędzi ręcznych, postanowił przeprowadzić małą rewolucję i zaproponował zupełnie nowe podejście do tego tematu. Możecie bowiem kupić zestaw kilku narzędzi ogrodowych, które można zainstalować w uniwersalnym trzonku. W zestawie, który posiadam, trzonki są dwa - długi, teleskopowy, a także krótki, do prac z mniejszymi końcówkami.


Teleskopowy trzonek wykonany z aluminium posiada system mocowania końcówek, a także regulowaną długość. Możemy dzięki temu dostosować go do własnych potrzeb.
Pomiędzy systemem ogrodowym, a elektronarzędzi jest pewna analogia - każdy z producentów oferuje wkrętarki z uchwytem, w którym można zamocować wiertło, bądź bit. W ogrodówce było dotychczas tak, że to, co znajdowało się na końcu trzonka, było do niego przypisane na wieki - tak, jak karabin i mundur do żołnierza w trakcie jego służby zasadniczej. Nie mogę wyjść z podziwu nad tym, że ktoś wpadł na tak genialny pomysł, i zlikwidował ostatecznie "trzonkowy monopol".

Każdą z końcówek możemy zatrzasnąć w uniwersalnym trzonku. Jeśli prowadzimy pracę na większej powierzchni, wybieramy długi, teleskopowy trzonek. Jeśli przesadzamy naszą balkonową, bądź tarasową roślinność, wystarczy nam krótka wersja.
Na system składa się 15 różnych końcówek oraz 4 wersje trzonka - mamy do dyspozycji wersję drewnianą, krótką, a także dwie aluminiowe - teleskopową oraz o stałej długości. Sama wymiana jest bajecznie prosta: wystarczy przekręcić specjalne kółko, wsunąć do trzonka narzędzie, a następnie zablokować je wspomnianym kółkiem.

System mocowania końcówek roboczych - przekręcamy kółko i gotowe!
W sprzedaży znajdują się trzy gotowe zestawy, a także końcówki dostępne osobno.

Pełną ofertę na YATO Garden System znajdziecie na stronie producenta. Dostępny jest tam również katalog pozostałych narzędzi ogrodowych. Najtańsze zestawy z trzonkiem i narzędziami kosztują niecałe 40 złotych.

15 końcówek powinno zadowolić każdą, nawet najbardziej wybredną teściową ;-)

Zalety
 • szeroka dostępność narzędzi
 • cena
 • oszczędność miejsca
Ocena Pana Fleksa:3 komentarze:

 1. Yato raczej nie słynie z innowacyjności... Gardena (combisystem) i Fiskars (quickfit) wymienny system mocowania końcówek dostępny mają od kilku lat.

  Ceną Yato z nimi zwycięży, co do jakości to już nie jestem pewien. Na zamieszczonych zdjęciach widać już ubytki powłoki pokrywającej narzędzia, więc mam na dzieje że po upływie roku nie będzie to schodziło płatami :p Do sporadycznego dziobania w ziemi jednak na pewno się sprawdzi bez rujnowania portfela.

  Mocowanie w tych narzędziach zapowiada się na trwałe/solidne rozwiązanie, czy raczej Pan Flex podejrzewa iż szybko się ono wyrobi?


  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Fleks - blog DIY6 czerwca 2013 15:47:00 CEST

  @Mequation - jak widzisz człowiek uczy się przez całe życie ;-) Materiał o YATO jest moim debiutem ogrodowym, więc z chęcią poczytam o innych rozwiązaniach. Zestaw pracuje w ogrodzie już kilka tygodni i póki co nie ma z nim problemów. O ile jakość "ogrodówki" będzie zbliżona do jakości pozostałych narzędzi tej marki, których używam, powinien posłużyć bardzo długo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi to wygląda na podstawowy zestaw ninja :) .

  OdpowiedzUsuń

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...