15 listopada 2011

"Mistrzowie rzemiosła" - zapomniane zawody w wydaniu BBC

Zdjęcie pochodzi z serwisu BBC
Mistrzowie rzemiosła (oryg. Mastercrafts) to seria programów zrealizowana w Wielkiej Brytanii przez telewizję BBC, emitowana od lutego 2010 do marca 2010. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu zawodowi. Możemy zasmakować w pracy witrażysty, stolarza, kamieniarza oraz innych. Każdy z mistrzów wykonuje swoje prace bez zaawansowanych narzędzi, czyli tak, jak przed wieloma laty. W programie uczestniczy również 3 adeptów danego rzemiosła, a po kilkutygodniowym kursie pod okiem mistrza przygotowują własny projekt, który oceniają specjaliści. Prowadzącym jest Monty Don, brytyjski dziennikarz.

W Polsce Mistrzów rzemiosła emitowała telewizja Domo.tv, dostępna na platformie Cyfra + oraz u operatorów telewizji kablowej. Niestety, seria już się zakończyła, ale na szczęście odnajdziemy ją w internecie: 

Green Woodcraft, część pierwsza: 


Stone Masonry, część pierwsza:


Pozostałe odcinki w serwisie YouTube. Gorąco polecam!

1 komentarz:

  1. Niby niemożliwe, a jednak Cyfrowy Polsat usunął BBC i nie tylko BBC... Zniknął też TVN HD+1. Masakra. W zeszłym tygodniu wysłałem im wypowiedzenie umowy, będę szukał czegoś innego. Z CP byłem związany, ale braku BBC raczej bym nie mógł już przeboleć.

    OdpowiedzUsuń

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...