24 lutego 2013

Remontomat, czyli wycena remontu w kilku krokach

Ile może kosztować gruntowny remont łazienki, a ile odświeżenie salonu bądź sypialni? Zazwyczaj jest to dla nas spora zagadka - bez względu na to, czy zamierzamy przeprowadzić go sami, czy wynająć do tego specjalistyczną firmę. Co zrobić, aby prawidłowo oszacować budżet naszego projektu?
Przed kilkoma tygodniami wystartował bardzo ciekawy serwis internetowy - Remontomat.pl. Idea tego przedsięwzięcia jest bardzo prosta - ma on pomóc wycenić remont, na podstawie danych dotyczących lokalu. Czym różni się taka wycena od tradycyjnej opcji z kartką i ołówkiem? W Remontomacie podajemy kilka podstawowych danych - wybieramy typ lokalu: mieszkanie, dom, etc. Określamy także technologię, w jakiej został wzniesiony - cegła, wielka płyta, itp. Korzystając z opcji dodatkowych możemy także samodzielnie określić, w jakim standardzie chcemy wykończyć dane pomieszczenia, a także przewidywany zakres prac: czy będzie to tylko odświeżenie ścian, a może wymiana glazury w łazience i okien w kuchni? Dzięki bazie danych nie musimy sprawdzać ile kosztuje worek gipsu i metr terakoty.


Strona www projektu - intuicyjna, prosta, bardzo przyjazna.
Wycena uwzględnia miejsce zamieszkania, czyli zróżnicowanie stawek za materiały budowlane i robociznę w różnych województwach. Jak przebiega proces kalkulacji? 

Na wstępie wybieramy typ lokalu
oraz jego stan.
W kolejnym kroku określamy lokalizację...
a także zakres prac i poziom wykonania.
W kolejnych krokach podajemy dokładny metraż i układ pomieszczenia...

a w kolejnych krokach możemy dokładnie podać zakres prac.
W jednym z ostatnich kroków otrzymujemy wstępną wycenę całego przedsięwzięcia. Możemy ją zapisać, albo zmodyfikować wedle potrzeb.
Ile kosztuje nas taka wycena? Serwis jest darmowy. Jego właściciele nie wykluczają wprowadzenia w przyszłości odpłatności, ale będzie ona dotyczyła jedynie przedsiębiorców budowlanych, którzy zechcą poznać szczegóły zapytania ofertowego.

Pomysł wydaje się być trafiony, szczególnie w czasach, kiedy większość z nas stara się minimalizować koszty związane z remontem mieszkania bądź domu. Pomimo, że formularz wyceny sygnalizuje, że w pełni możemy z niego skorzystać dopiero po rejestracji, to wycena jest możliwa także bez konieczności pozostawiania w bazie swoich danych. 

Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować pomysłodawcom projektu ciekawej inicjatywy, a także jej dalszego rozwijania. Panie i Panowie - dobra robota! ;-)1 komentarz:

  1. DObry adres - http://e-inclusive.pl/ Remonty nie muszą kosztować od razu kosmicznych kwot, o ile są odpowiednio zaplanowane - pamiętajcie o tym. Dobry remont, rozsądnie przeprowadzony, będzie tani - utrzymując naprawdę jakościowy poziom wyposażenia!

    OdpowiedzUsuń

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...