8 sierpnia 2011

Jakie narzędzia dla majsterkowicza? Ankieta dla majsterkowiczów

Nie jest łatwo wybrać odpowiednie narzędzia do domowego warsztatu. Niemniej jednak każdy z nas posiada pewien "park maszynowy" i tworzy prywatne rankingi najlepszych i najgorszych narzędzi. W zakończonej w weekend ankiecie na stronie dla majsterkowiczów, www.PanFleks.pl, zapytałem o to, jakich producentów preferujecie w domowych warsztatach. 
Pytanie brzmiało: "Z narzędzi jakiej marki korzystasz najczęściej", respondenci mogli wybrać więcej, niż jedną odpowiedź, a wyniki są następujące:  
 • Bosch (47%), 
 • Metabo (28%), 
 • Ryobi (19%)
Na kolejnych miejscach uplasowali się  
 • Black&Decker (14%), oraz ex aequo,  
 • AEG, Skil i DeWalt (9%)
Jak widać, sonda obala mit mówiący o tym, że majsterkowicze są grupą kupującą i wykorzystującą w swojej pracy najtańsze maszyny, bowiem pierwsza trójka zwycięzców pokazuje, iż jest inaczej. To bardzo pozytywna wiadomość, bo przecież od jakości użytych narzędzi zależy efekt naszej pracy, a postęp technologiczny i szeroka dostępność porządnych maszyn sprawia, że na ich zakup może pozwolić sobie także hobbysta.
Na blogu jest już kolejna ankieta (znajdziecie ją w kolumnie po prawej stronie) tym razem badająca Wasze preferencje jeśli chodzi o wyszukiwanie praktycznych informacji o narzędziach. Zapraszam do udziału! Wyniki sondy opublikuję po jej zakończeniu, czyli na początku września.

3 komentarze:

 1. W nowej ankiecie brakuje opcji "od Pana Fleksa - osobiście" lub uogólniając: "od znajomego fachmana".

  A w opisie starej ankiety brakuje mi liczby oddanych głosów :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam Mac Allister'a. Dobre wiertarki. Mocne i niezawodne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ankieta na skrypcie bloggera ma sporo wad. Ucięła mi, np. dodatkowe marki, których w pierwotnej wersji było więcej. Zabrakło, np. Makity, która powinna być, przynajmniej teoretycznie, także dość dobrze znana majsterkowiczom.

  OdpowiedzUsuń

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...