8 września 2011

Skąd informacje dla majsterkowicza?[ankieta i linki]

W zakończonej niedawno ankiecie Pan Fleks zapytał o to, skąd Czytelnicy bloga czerpią informacje na temat narzędzi. W odpowiedzi na pytanie: "Skąd czerpiesz informacje na temat narzędzi" można było wybrać jedną z następujących opcji: Strony producentów, Zagraniczne strony/fora z testami, Fora internetowe, Czasopisma, Nie mogę odszukać takich informacji.

Zdecydowana większość internautów śledzi fora internetowe. Na dalszych miejscach znalazły się czasopisma, strony producentów oraz zagraniczne fora dyskusyjne. Szczegółowe wyniki poniżej: 
 • Strony producentów: 36%
 • Zagraniczne strony/fora z testami: 27%
 • Fora internetowe: 63%
 • Czasopisma: 45%
 • Nie mogę odszukać takich informacji: 18%
Wyniki sondy sugerują, że ponad informacje producentów, internauci cenią niezależne opinie użytkowników. Wydaje się, że jest to bardzo logiczne podejście, ponieważ dużo łatwiej podjąć nam decyzję zakupową na podstawie doświadczeń innych, aniżeli wskutek zapewnień producenta. Niestety, badanie pokazuje również, że niemal 20% biorących udział w sondzie, nie potrafi wyszukać potrzebnych informacji. Na szczęście jest Pan Fleks, niezależny blog dla majsterkowiczów, gdzie można zapoznać się z niesponsorowanymi testami ;-) 

2 komentarze:

 1. czasopisma sie wyrzuca powiedzmy sobie szczerze. duza sterta makulatury. dyby nie internet to czlowiek by nic nie wiedzial. dobrze ze trafilem na ten portal-dodaje do ulubionych;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kwas, cieszę się, że Pan Fleks przypadł Ci do gustu ;-) Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń

Blog został przeniesiony na www.PanFleks.pl. Jeśli masz ochotę wziąć udział w dyskusji, zapraszam pod nowy adres.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...